Alfreda Wierusza-Kowalskiego „Wilki w nocy”

Muzeum Okręgowe w Suwałkach beneficjentem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udzieliło muzeum wsparcia finansowego na zakup obrazu Alfreda Wierusza-Kowalskiego „Wilki w nocy”. Przyznana kwota to 225 000,00 zł. Urząd Miejski w Suwałkach współfinansuje zakup i przeznaczył na ten cel 125 000,00 zł.

Suwalska kolekcja malarstwa Alfreda Wierusza-Kowalskiego będzie powiększona o kolejne dzieło artysty dzięki programowi „Dziedzictwo narodowe”, priorytet „Kolekcje muzealne”.

Przeznaczony do zakupu obraz został w 1910 roku wyróżniony na wystawie w Paryżu złotym medalem. Kompozycja trafi do zbiorów jeszcze we wrześniu, a w drugiej połowie października zostanie udostępniona publiczności.