Suwalszczyzna w drodze do Niepodległej. 1918–1919. Kartki z historii

Prezentujemy cykl 10 „Kartek z historii”, które przygotowaliśmy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości i 99 rocznicy wyzwolenia Suwałk.

To opowieść o wyjątkowych ludziach, ich odwadze i poświęceniu, o trudnej drodze Suwalszczyzny do Niepodległości. O niezwykłej historii sprzed stu lat.

 

02. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – TROOS

Dziś 17 września rocznica Sowieckiej agresji w 1939 roku. To data, znana dla wszystkich Polaków, podobnie jak 11 listopada 1918 roku – dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.My jednak przypominamy – Suwalszczyzna czekała na niepodległość niemal rok dłużej.Co działo się 11 listopada na Suwalszczyźnie?Obejrzyjcie drugi odcinek z serii „Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej”. Tą historię naprawdę warto poznać!

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Poniedziałek, 17 września 2018

03. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – Suwalski Pułk Strzelców

Wyzwanie na dziś 🔊 szturm na świadomość o naszej małej ojczyźnie! Podejmujecie💪? Przedstawiamy 3 odcinek z serii "Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej" . Udostępnij spot i poproś znajomych o podanie dalej. Zostaw jeśli startujesz i powiadom znajomych by podali dalej.P.S. Podczas kręcenia zdjęć do tego odcinka temp. wynosiła +37 stopni w cieniu🔥. Patrząc na kostiumy z 24sek, filmu zachwyt miesza się ze współczuciem 😉 wielkie uznanie w stronę dzielnych chłopaków z GRH Garnizon Suwałki

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Niedziela, 23 września 2018

04. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – Podwójna okupacja

🚨 🎬 4 odcinek z serii "Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej" do Twojej dyspozycji!!!Włącz 🔊🔊 Posłuchaj! Oceń❤👍 i udostępnij, prosząc swoich znajomych, by zrobili to samo😊. Tylko dzięki Twojemu zaangażowaniu o tej wyjątkowej historii mogą dowiedzieć się inni! 27 sekunda spotu😳😰 aż trudno sobie wyobrazić z jakimi emocjami spotykali się wówczas mieszkańcy naszych ziem.

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Poniedziałek, 1 października 2018

05. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – Bój o Lidę

Kto czekał??? 🎬🎥 5 odc. serii "Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej". Tym razem wkroczymy na front. Był bój, był pot, był kurz, a odwaga gryzła się ze strachem. I jak zawsze- lajkujcie 🙂👍😍jeśli się Wam spodoba i włączcie się w promocję historii udostępniając film na swoich tablicach 😎 Premiera już w najbliższy poniedziałek!

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Niedziela, 7 października 2018

06. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – Wysadzenie torów

🔊 6. odcinek !!! 🔊 "Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej" !!!Dziś o naszych dzielnych Peowiakach i ich nadzwyczaj odważnych działaniach. Czy wiecie, że w tamtym czasie do POW wstąpiła prawie cała suwalska młodzież. W czerwcu 1919 roku Obwód Suwałki POW liczył ponad trzystu ludzi.To dzięki nim mamy wolną Suwalszczyznę. Nasza pamięć im się należy. Jeśli też tak uważacie zostawcie , podajcie post dalej

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Czwartek, 11 października 2018

07. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – Decyzje z Paryża – produkcja R&P NEW MEDIA S.C.

🔊🎬 7 odcinek z serii "Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej". Zdjęcia do tego odcinka powstawały w posuwalskich Raczkach Raczkowskie Archiwalia, Gok Raczki i na dworcu kolejowym w Suwałkach. Ale w tamtym okresie to aż we Francji ważyły się losy naszego regionu. Liczymy, że tak jak wcześniejszymi spoty również ten odcinek zyska Wasze uznanie. Ponawiamy prośbę – dzielcie się postami ze znajomymi. Tylko dzięki Wam ta historia ma szansę na rozpowszechnienie.

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Wtorek, 23 października 2018

08. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – Powstanie sejneńskie

💥Powstanie sejneńskie💥8 ODCINEK!!! projektu🎥🎬 SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ. Odcinek obowiązkowy 💡💡💡 Dlaczego? Powstanie kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe, warszawskie- na temat każdego z nich każdy z nas powiedziałby choć jedno zdanie. A o powstaniu sejneńskim? Czy wiecie, że wymieniane jest wśród pierwszej 9tki najważniejszych polskich powstań narodowych. Jeśli nie my- mieszkańcy tych ziem, przez swoją swiadomość wpłyniemy na świadomość szerszą- to kto???Wspólnie tworzymy ten projekt – szerzenia wielkiej historii naszego regionu. Dziękujemy, że jesteście z nami! 💜Jak, być naszym aktywnym WSPIERAJĄCYM 🙂?👉Polub 👍😍💜 film na stronie pomysłodawcy Muzeum im.Marii Konopnickiej lub partnerów m.in. Muzeum Okręgowe w Suwałkach, GRH Garnizon Suwałki, Mój pradziadek był peowiakiem, R&P New Media, Cinema Lumiere Prezentuje👉Udostępnij na swojej tablicy (tylko tak go rozpowszechnimy)👉Poleć znajomym np. wysyłając w wiadomości (wszyscy wiemy, że poważniej traktujemy to, co mówią do nas Ci, których sobie cenimy)👉Zrób to EKSPRESOWO, ponieważ akcja nasza dzieje się tu i teraz. Do końca pozostały już tylko dwa odcinki. Ci, którzy o projekcie nie słyszeli mają co nadrabiać 😉

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Niedziela, 28 października 2018

09. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ. – Wyzwolenie Suwałk

🚨 🎬To już przedostatni odcinek filmowej serii opowiadającej o drodze Suwalszczyzny do niepodległości. Wiemy, że dołączają wciąż nowe osoby śledzące spoty🌹 Bardzo nam miło 🤗🤗🤗🔔🔔 AKCJA DZIELMY SIĘ NASZĄ HISTORIĄ TRWA NADAL!!! Jeśli jeszcze nie byłeś aktywny, może DZIŚ JEST WŁAŚNIE TEN DZIEŃ 😀👩‍🏫Zasady proste:✅Jeśli podoba Ci się film oznajmij to wyraźnie 👍💙😮😃na stronie pomysłodawcy Muzeum im.Marii Konopnickiej, Muzeum Okręgowe w Suwałkach lub partnerów GRH Garnizon Suwałki, Mój pradziadek był peowiakiem, R&P New Media, Cinema Lumiere Prezentuje, POGODNE SUWAŁKI✅Udostępnij film na swojej tablicy✅Oznacz prosimy osobę, z którą chciał/a/byś podzielić się poznaną historią ❗❗Oglądaj, działaj, polecaj, promuj- w kupie 😃 siła, tylko tak o naszej historii może być głośno❗.A tego chcemy chyba wszyscy 😊😊

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Poniedziałek, 5 listopada 2018

10. SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ – Wizyta Józefa Piłsudkiego

💯🇵🇱🇵🇱 Upragniona wolność! Wyczekiwana swoboda! 11 listopada sto lat temu radość była ogromna.💐🎈 Czy dziś jesteśmy świadomi tego, co mamy? jak z tego korzystamy? To nie przyszło tak łatwo! Droga była ciężka (na Suwalszczyźnie dłuższa) i usiana ludzkimi tragediami. Ziemie nasze uświęcone są krwią tych, którzy ponieśli śmierć za WOLNĄ i NIEPODLEGŁĄ OJCZYZNĘ. 🚨🎬🚨Przedstawiamy Wam ostatni – 10. ODCINEK z serii "SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ". Może tak z okazji dzisiejszego święta….dla wyjątkowego uczczenia tego dnia… rodzinne, czy w gronie przyjaciół obejrzenie wszystkich 10 odcinków❓To tylko 5 min- TWOJE 5 MINUT DLA NIEPODLEGŁEJ🇵🇱️‼️🇵🇱Nie zapomnij też o naszej wspólnej promocji!👩‍🏫Zasady niezmienne:✅Jeśli podoba Ci się film oznajmij to wyraźnie 👍💙😮😃na stronie pomysłodawcy Muzeum im.Marii Konopnickiej, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, GRH Garnizon Suwałki, Mój pradziadek był peowiakiem, R&P New Media, @Cinema Lumiere Prezentuje, POGODNE SUWAŁKI ✅Udostępnij film na swojej tablicy.✅Oznacz prosimy osobę, z którą chciał/a/byś podzielić się poznaną historią.

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach Sobota, 10 listopada 2018

Top