Na lewym brzegu Niemna. Kairiajame Nemuno krante

21338_378359342243256_1831881489_nUkazało się drugie wydanie albumu „Na lewym brzegu Niemna. Kairiajame Nemuno krante”.

„Na lewym brzegu Niemna. Kairiajame Nemuno krante”.
Bogato ilustrowany album prezentujący historię i dziedzictwo dawnej guberni suwalskiej – regionu obejmującego dzisiejszą Suwalszczyznę i Zaniemenie. W albumie opublikowanych zostało około 140 unikatowych map, rycin, pocztówek i fotografii z końca XIX i początku XX stulecia, ukazujących miasta i miasteczka guberni, m.in.: Suwałki, Augustów, Filipów, Raczki, Sejny, oraz leżące na Litwie: Kalwarię, Łoździeje, Mariampol, Olitę, Wiłkowyszki, Władysławów. W obszernym wstępie omówiona została historia, dziedzictwo, różnorodność etniczna i specyfika kulturowa regionu. Interesujące uzupełnienie stanowią opisy miast, zaczerpnięte z opublikowanego w latach 1880–1902 monumentalnego dzieła pt. „Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego”.
Oprawa twarda, format A4, stron 84, około 140 ilustracji. Tekst w języku polskim i litewskim, streszczenie w języku angielskim.
Cena: 32 zł

Zamówienia na wydawnictwa Muzeum można składać:
– telefonicznie – Celina Kalejta tel. 087 566 57 50
– pocztą elektroniczną – e-mail: muzsuw@o2.pl
– listownie – Muzeum Okręgowe w Suwałkach ul. T. Kościuszki 81, 16-400 Suwałki
Realizacja zamówień za zaliczeniem pocztowym (z doliczeniem kosztów przesyłki)