Warsztaty dawnych rzemiosł i kultury – Jaćwieski Festyn Archeologiczny Szwajcaria 2020 – zmiana terminu

XVI Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego „Szwajcaria” 2020″. Impreza przełożona z 29-30 maja na 4-5 września br. (o ile dalszy rozwój sytuacji pozwoli).

Rok temu ogłosiliśmy z wielką radością, że kolejny Jaćwieski Festyn Archeologiczny w Szwajcarii (Suwałki) odbędzie się 29-30 maja 2020 roku. Dzięki funduszowi Unii Europejskiej Interreg Litwa-Polska udało się bowiem zdobyć dofinansowanie dwóch kolejnych imprez w ramach projektu LT-PL-3R-205 Heritage you leave behind, w latach 2019 i 2020. Nikt wówczas nie brał pod uwagę faktu, że pieniądze to nie wszystko, a cały świat zostanie postawiony do góry nogami przez… wirusa. Niestety, walka z pandemią ma swoje prawa i zasady. W związku z tym musimy wymieniony powyżej termin festynu anulować. Nie mamy jednak zamiaru rezygnować z imprezy!

Liczymy na to, że sytuacja przynajmniej częściowo wróci do normy do schyłku lata. Po konsultacjach z wykonawcami pokazów i bractwami wojów zaangażowanymi w organizację imprezy ustaliliśmy więc, że tegoroczny Jaćwieski Festyn Archeologiczny w Szwajcarii odbędzie się w dniach 4-5 września (piątek – sobota). Mamy nadzieję, że okoliczności nie zmuszą nas do przełożenia i tego terminu. Prosimy śledzić informacje na naszej stronie internetowej i różnych grupach na Facebooku, przed samym suwalskim świętem archeologii eksperymentalnej pojawią się też informacje w środkach masowego przekazu. Nie dajmy się pokonać paskudnemu mikrobowi i wbrew wszelkim trudnościom spotkajmy się przy Cmentarzysku Jaćwingów 4 i 5 września!