Informacje o dojazdach na Jaćwieski Festyn Archeologiczny!

Szwajcaria, rezerwat „Cmentarzysko Jaćwingów”, północne przedmieścia Suwałk, Studzieniczne 10, współrzędne GPS: N 54°9’4.4”, E 22°57’50.4

Szwajcaria, rezerwat Cmentarzysko Jaćwingów, leży 7 km na północ od centrum Suwałk (łatwy dojazd drogą E-8 w kierunku Budziska, a także możliwość wycieczki pieszej lub rowerowej). Kursują tam również autobusy regularnej komunikacji miejskiej (obowiązuje bilet).

Dodatkowo dzięki uprzejmości przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach uruchomiono specjalną bezpłatną linię autobusową. Trasa: 1 Maja ( ZUS), Waryńskiego, Noniewicza (plac Marii Konopnickiej), Dwernickiego, Podhorskiego, Pułaskiego, Szwajcaria – piątek: od 10.00 do 18.00, sobota: od 11.00 do 19.00 – co godzinę.  (autobusy oznakowane „Fesytyn Archeologiczny, szczegółowy rozkład na poszczególnych przystankach znajduje się na stronie internetowej PGK w Suwałkach)”.

W pobliżu festynu znajdują się oznakowane miejsca parkingowe dla samochodów osobowych. Autobusy nie należące do komunikacji miejskiej, ze względów bezpieczeństwa, winny zawrócić na pętli w lesie i wysadzić pasażerów bezpośrednio przy ul. Studzieniczne. Po wysadzeniu podróżnych, powinny wycofać się na parkingi w Suwałkach lub Jasionowie. Proszę uważać, szczególnie na dzieci, jest to ruchliwa trasa międzynarodowa!