Interreg Litwa-Polska LT-PL-5R-389 „Forma połączenia – sztuka i literatura”

29 czerwca nasze muzeum zorganizowało wyjazd do Mariampola na wydarzenie promujące projekt Interreg Litwa-Polska LT-PL-5R-389 „Forma połączenia – sztuka i literatura”. Nasz partner w projekcie – Samorząd Miasta Mariampola – zorganizował prezentację litewskiej części transgranicznej trasy turystycznej, która powstała w ramach działania. Uczestnikami wydarzenia byli polscy i litewscy przewodnicy, pracownicy instytucji kulturalnych i branży turystycznej. Wśród punktów odwiedzonych na trasie był m.in. grób słynnej litewskiej pisarki Žemaitė, wystawa poświęcona poecie Vincasowi Mikolaitisowi-Putinasowi, czy  muzeum błogosławionego Jerzego Matulewicza. Tradycyjnie jednym z punktów programu była wizyta w domu Bulotów, gdzie w ramach wspólnego projektu z Muzeum Okręgowym w Suwałkach jest aranżowana stała wystawa.