„Juliusz Kossak 1824-1899 Wojciech Kossak 1856-1942”.

W dniu 2 września o godz. 14.00 w Polskim Muzeum w Rapperswil (Szwajcaria) odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy „Juliusz Kossak 1824-1899 Wojciech Kossak 1856-1942”. Wystawa objęta jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.

Ekspozycja została także objęta patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Wystawę przygotowało Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Pomysłodawczynią, autorką scenariusza, realizatorką i kuratorką wystawy jest kustosz Eliza Ptaszyńska.

Ekspozycja jest prezentowana w Polskim Muzeum w Rapperswil od 20 czerwca do 23 września, następnie będzie pokazywana w Bibliotece Polskiej w Paryżu od 27 września do 28 października, a od 9 listopada do 31 grudnia w Muzeum Okręgowym w Suwałkach.

Projekt wystawy, wydawnictw i wydarzeń jej towarzyszących sfinansowała niemal w całości Fundacja PBG w siedzibą w Wysogotowie, dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jerzy Brzozowski