Muzeum Okręgowe w Suwałkach Miejscem Przyjaznym Rowerzystom na szlaku Green Velo

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej  www.greenvelo.pl

Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na nowoczesne, multimedialne wystawy stałe: wystawa archeologiczna -„Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży”, wystawa historyczna „Na dziejowym trakcie” stanowiąca opowieść o dziejach miasta
i regionu oraz związanych z ich historią wydarzeń i ludzi, począwszy od procesu kolonizacji puszcz pojaćwieskich i działalności kamedułów wigierskich aż po czasy współczesne, wystawa „Alfred Wierusz-Kowalskiego 1849-1915″ poświęcona jego życiu i malarstwu oraz na wystawy czasowe.
Przy budynku Muzeum Okręgowego posiadamy 15 stanowisk rowerowych na 3 stojakach, które są objęte całodobowym monitoringiem. W budynku istniej możliwość bezpłatnego, nieodpłatnego przechowywania sprzętu i wyposażenia rowerowego oraz bagażu rowerzystów.