„Suwgenepedia” Suwalska genealogia po mieczu i kądzieli

Poszukiwanie historycznych członków rodzin, wywodzenie i opisywanie rodu, wreszcie ustalanie koligacji z innymi rodzinami, od dawna stanowi atrakcyjną tematykę w sferze obyczajowości. W końcu, kto nie chciałby odnaleźć wśród przodków Napoleona czy Cezara?

Od początku XIX wieku Suwałki pełnią rolę depozytariusza wielokulturowych tradycji. Widać to doskonale w  dokumentach stanu cywilnego, a także na suwalskiej nekropolii siedmiu wyznań.

Spotkajmy się w piątek – 21 października w Muzeum Okręgowym w Suwałkach o godzinie 18.00 i porozmawiajmy o tym: Co to jest genealogia? Jak zbudować własne drzewo genealogiczne? Co zrobić, by dowiedzieć się jeszcze więcej o mieszkańcach Suwałk.

Inicjatorzy:

Krzysztof Snarski

ks. Dawid Banach

Artur Bychowski

Zadanie pod nazwą „Suwgenepedia” Suwalska genealogia po mieczu i kądzieli zostało dofinansowane z budżetu Miasta Suwałki