TEMATYCZNE ZWIEDZANIE WYSTAWY MALARSTWA POLSKIEGO „EGZOTYCZNA EUROPA”Z KURATOREM WYSTAWY

Proponujemy dla grup najbardziej zainteresowanych tematyczne zwiedzanie wystawy „Egzotyczna Europa”. Oferta skierowana jest do dorosłych i młodzieży starszej.

Łączy ona w sobie poznanie wystawy w jednym z trzech wybranych aspektów tematycznych, poznanie dodatkowej wiedzy o artystach, warsztacie malarskim, epoce oraz aktywny udział w spotkaniu poprzez wymianę poglądów i wspólnego odkrywania ekspozycji.

Tematyczne oprowadzanie po wystawie może odbywać się w formie spotkań cyklicznych.
1. Malarska lekcja historii. Batalistyczne i historyczne sceny w malarstwie monachijskim.
2. Polskie landszafty. Pejzaże monachijskie i nie tylko.
3. Jedna, ale nie jednolita. Ludowość i wieloetniczność Polski przedstawiona w obrazie.