Ukazał się Suwalski słownik biograficzny!

W słowniku trzystuletnie dzieje miasta opisane są poprzez losy ludzi, jego 459 mieszkańców, tyle bowiem haseł publikacja zawiera. Są wśród nich osoby, dla których Suwałki były miastem całego życia, ale też częstokroć jedynie miejscem urodzenia bądź czasowego pobytu, niekiedy tylko epizodem.

Są wśród nich artyści i naukowcy, politycy i budowniczowie, konspiratorzy i wojskowi, lekarze i nauczyciele, organizatorzy życia kulturalnego i społecznicy, duchowni; są postacie różnych zawodów, ale też różnych języków, religii i narodowości. Łączy te postacie jedno – każda z nich pozostawiła w Suwałkach swój ślad. Każda z nich dla Suwałk zrobiła coś ważnego i  dobrego, pożytecznego, częstokroć – wyjątkowego. Tak została (bądź zostanie) zapamiętana przez potomnych. To one mniej lub bardziej  świadomie „niosły miasto” przez wieki. Suwałki są tym miejscem, kiedy ich indywidualne życiorysy splotły się z historią miasta.

Suwalski słownik biograficzny jest jak zwierciadło, które przechadza się ulicami Suwałk.

Zamówienia na wydawnictwa Muzeum można składać:

– telefonicznie – Celina Kalejta tel. 087 566 57 50 lub 500 38 14 68– pocztą elektroniczną – e-mail: promocja@muzeum.suwalki.pl– listownie – Muzeum Okręgowe w Suwałkach ul. T. Kościuszki 81, 16-400 Suwałki

Realizacja zamówień wpłata na konto Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Bank Pekao S.A. 93 1240 5211 1111 0000 4922 9815

Cena 80 zł