Widowisko historyczne „Obława Augustowska. Lipiec 1945”

Niezmiernie miło nam poinformować, że Widowisko historyczne „Obława Augustowska – lipiec 1945”, zorganizowane 19 lipca 2015 roku w Gibach z inicjatywy Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki” i przy wsparciu Muzeum Okręgowego w Suwałkach, znalazło się wśród pięciu wydarzeń nominowanych do głównej nagrody w Plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2015, organizowanym przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl.

O wyborze nominowanych do finału projektów zdecydowała komisja konkursowa, w składzie: Maciej Chmiel (Dyrektor TVP 2), Lena Dąbkowska-Cichocka (przedstawiciel Muzeum Historii Polski), Wojciech Duch (Redaktor portalu historia.org.pl), prof. UKSW dr hab. Piotr Majewski (Dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zabytków) oraz prof. Andrzej Nowak (Kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

O ostatecznym zwycięstwie w plebiscycie (w trzech kategoriach) zadecydują głosy internautów, dlatego podobnie jak przed realizacją widowiska, tak i teraz zwracamy się z prośbą o wsparcie i oddanie głosu na nasze wydarzenie.

Jak to zrobić:

1. Należy wejść na stronę plebiscytu: http://whr.muzhp.pl/zaglosuj.html

2. Wybrać po jednym projekcie z każdej kategorii   (nasz projekt kandyduje w kategorii wydarzenie: Widowisko historyczne „Obława Augustowska. Lipiec 1945”).

1. Wpisać swój adres e-mail.
  2. Zaakceptować regulamin.
  3. Oddać głos.
  4. Potwierdzić głos odbierając e-meil od organizatorów plebiscytu i potwierdzić oddanie głosu.
  5. Zachęcić jak najwięcej osób do oddania głosu 😉

Głosowanie trwa do 8 maja.

Jeszcze raz dziękujemy, że zawsze byliście i jesteście z nami 😉