25 lat polskich badań archeologicznych i antropologicznych w Ameryce Łacińskiej

Od 21 stycznia do 30 marca 2005 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach realizowało wystawę 25 lat polskich badań archeologicznych i antropologicznych w Ameryce Łacińskiej.

Prezentowana wystawa była wystawą posterową, ukazującą dorobek polskich archeologów, antropologów, etnologów i muzykologów z trzech ośrodków naukowych: Krakowa, Warszawy i Poznania. Ponadto przedstawiała wyniki badań terenowych prowadzonych w Peru, Meksyku, Salwadorze, Gwatemali, Boliwii, Ekwadorze i Wenezueli.
Ekspozycję uzupełniały zabytki archeologiczne i etnograficzne ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Wystawa pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Peru w Polsce.

Autor scenariusza: Mariusz Ziółkowski
Organizatorzy wystawy: Andyjska Misja Archeologiczna Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Towarzystwo Studiów Latynoamerykanistycznych