Czesław Miłosz. Orfeusz i Eurydyka

Od 23 marca do maja 2011 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach realizowało wystawę Czesław Miłosz. Orfeusz i Eurydyka, zorganizowaną w ramach obchodów Roku Miłosza.
Artysta zadedykował poemat „Orfeusz i Eurydyka” ukochanej żonie Carol, zmarłej w 2002 roku. Z kolei utwór ten zainspirował Wiesława Szumińskiego, suwalskiego artystę, do namalowania dziewięciu obrazów, które prezentowane były na ekspozycji. Wykonane zostały techniką własną.
Na wystawie ponadto można było zobaczyć egzemplarz pierwszego wydania poematu Czesława Miłosza „Orfeusz i Eurydyka” wydany przez Krakowskie Wydawnictwo Literackie w 2002 roku i pierwodruk poematu zamieszczony w numerze 40 Tygodnika Powszechnego z 6 października 2002 roku.