Od 24 sierpnia 1999 roku do końca kwietnia 2000 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach prezentowało wystawę „Dzisiaj ziemia wasza jest wolną”. W osiemdziesiątą rocznicę odzyskania niepodległości Ziemi Suwalskiej i Sejneńskiej.

Eksponaty pochodziły ze zbiorów: Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Archiwum Państwowego w Suwałkach, Biblioteki Miejskiej w Suwałkach, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Wojska w Białymstoku, Janusza Ciborowskiego, Alicji Lutostańskiej, Piotra Nalewajko, Grzegorza Płatonowa, Stanisława Romana, Henryki Siemaszko-Wilczewskiej, Zbigniewa Zarzyckiego.

Scenariusz wystawy: Krzysztof Skłodowski
Aranżacja wystawy: Wiesław Osewski