Malarze polscy w Monachium ”I po co myśmy tam jechali!” (S. Witkiewicz, 1901)

Od 5 maja do 31 sierpnia 2005 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach realizowało wystawę ”I po co myśmy tam jechali!” (S. Wyspiański, 1901). Malarze polscy w Monachium.
Prezentowane obrazy pochodziły ze zbiorów: Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe w Lesznie, Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Braci Albertynów w Krakowie, Domu Jana Matejki Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, zbiorów prywatnych.
Wystawa zrealizowana została przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury.

Koncepcja i scenariusz: Eliza Ptaszyńska, Zbigniew Fałtynowicz
Aranżacja: Witold Błażejowski

Projekt: Wystawa malarstwa „Malarze polscy w Monachium” wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.