Między Mykenami a Bałtykiem. Kultura Otomani-Füzesabony

Od 3 października do 3 grudnia 2003 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach realizowało wystawę Między Mykenami a Bałtykiem. Kultura Otomani-Füzesabony pod honorowym patronatem Ambasadora Republiki Słowackiej w Polsce.
Eksponaty pochodziły ze zbiorów: Instytutu Archeologii Słowackiej Akademii Nauka w Nitrze, Muzeum Wschodniosłowackiego w Koszycach, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Regionalnego w Jaśle, Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum Archeologicznego w Krakowie – Nowej Hucie, Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Krakowie.
Wystawę przygotowało: Muzeum Wschodniosłowackie w Koszycach, Centrum Badawcze Instytutu Archeologii Słowackiej Akademii Nauk w Koszycach, Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Autorzy wystawy: Dárius Gašaj, Ladislav Olexa, Jan Gancarski
Redaktorzy wystawy: Jerzy Brzozowski, Jerzy Siemaszko