XVII Jaćwieski Festyn Archeologiczny „Szwajcaria 2021” odbędzie się 3 i 4 września!

Ta niezwykła impreza plenerowa, organizowana od 1999 roku w uroczym otoczeniu ”Cmentarzyska Jaćwingów” w Szwajcarii (przedmieścia Suwałk) stała się doroczną tradycją, oczekiwaną przez wielu Suwalczan, gości spoza regionu, a nawet zza granicy.

To największe pokazy archeologii eksperymentalnej, dawnych obyczajów i kultury oraz walk wojów w całej północno-wschodniej Polsce. Wiemy już, że dzięki dofinansowaniu Miasta Suwałki w dniach 3-4 września 2021 roku (piątek-sobota) uda się zorganizować kolejny festyn! Rezerwujcie sobie ten termin i śledźcie stronę internetową Muzeum Okręgowego w Suwałkach. W niedalekiej przyszłości można będzie na niej znaleźć dalsze informacje oraz  szczegółowy program imprezy. Do zobaczenia w Szwajcarii!