Fotorelacja ze spotkania z Zygmuntem Miłoszewskim

W dniu 24 lutego o godzinie 18.00 w gmachu głównym Muzeum Okręgowego w Suwałkach, ul. Tadeusza Kościuszki 81. odbyło się spotkanie z Zygmunta Miłoszewskim.


Zygmunt Miłoszewski zasłynął świetnie napisaną trylogią z prokuratorem Teodorem Szackim w roli głównej. „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i ostatnio wydany „Gniew” przyniosły mu sławę, podziw czytelników i Paszport Polityki.
W 2013 roku ukazał się „Bezcenny”. To szczególnie ważna dla suwalczan i suwalskiego muzeum książka. mowa w niej bowiem o poszukiwaniu zaginionego obrazu, o szalonym kolekcjonerze malarstwa Ignacym Korwinie Milewskim oraz o wspanialej kolekcji malarstwa monachijskiego. Poza tym jest tam wszystko to, co powinno znaleźć się w dobrym kryminale: zwroty akcji – nagłe i nieoczekiwane, ucieczki, eksplozje, pułapki, piękne kobiety – dr Zofia Lorenz (zbieżność nazwisk na pewno nie przypadkowa), miłość, oszustwa, złe zamiary, ukryte cele. Wszyscy szukają zaginionego obrazu.
Jedno z takich dzieł „odnalazło się” w Muzeum Okręgowym w Suwałkach za sprawa Henryka Owsiejewa, właściciela firmy Litpol – Malow i … „Bryczki na wiejskim podwórku” Alfreda Wierusza-Kowalskiego, wczesnego, nieznanego obrazu artysty.

 

Top