Od 15 maja do czerwca 2010 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach realizowało wystawę Drugi potop szwedzki. Archiwum Knuta Olofa Falka i Szwedzkiej Ekspedycji Jaćwieskiej.
Wernisaż odbył się w czasie Nocy Muzeów, 15 maja 2010 roku.
Szwedzka Ekspedycja Jaćwieska Uniwersytetu w Lund prowadziła badania topomastyczne na terenie Suwalszczyzny w ramach Kompleksowej Ekspedycji Jaćwieskiej, powołanej w lipcu 1959 roku, przez doktora Jerzego Antoniewicza. Wszystkie materiały archiwalne, dotyczące naszego terenu, zarówno prof. Knuta Olofa Falka jak i Szwedzkiej Ekspedycji Jaćwieskiej z lat 1959-1980, Dagmar Falk, wdowa po Profesorze, przekazała Muzeum Okręgowemu w Suwałkach w 2007 roku.
Dla zainteresowanych tematem materiały są dostępne w wersji elektronicznej.