Deszcz nagród dla Muzeum Okręgowego w Suwałkach

Po Nagrodzie Imienia Generała Dywizji Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego i pierwszej nagrodzie w kategorii Monografie oraz inne opracowania krajoznawcze 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej tym razem pracownicy i współpracownicy Muzeum Okręgowego w Suwałkach zdobyli kolejne dwie nagrody tym razem na polu typowo muzealnym.
Zarząd Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich ogłosił wyniki konkursu na najważniejsze wydarzenie muzealne w regionie podlaskim w 2020 roku  „Podlaski Laur Muzealny 2020”. Muzeum Okręgowe w Suwałkach zostało laureatem pierwszych nagród w dwóch z trzech kategorii:
– pierwsze miejsce za „Wydarzenie wystawiennicze” przypadło Jerzemu Siemaszko, Renacie Maskowicz-Sikorowskiej i Kazimierzowi Sobeckiemu  za wystawę czasową „Jaćwieskie eldorado”, która w 120 punktowej skali ocen zdobyła łącznie 105 punktów.
– pierwszą nagrodę za „Wydarzenie pozawystawiennicze” otrzymali Magdalena Wołowska-Rusińska, Krzysztof Skłodowski oraz Renata Jacewicz za projekcję filmową „Trzy stulecia Suwałk”, która w 120 punktowej skali ocen zdobyła łącznie 113 punktów.
Więcej informacji oraz pozostałych laureatów poznać można na stronie https://mwb.com.pl/smp2014/index.php/component/content/featured. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie oraz gratulujemy pozostałym uczestnikom.
Top