Harmonogram obchodów Roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego

15.02–26.05. Wystawa „Alfred Wierusz-Kowalski w suwalskich zbiorach archiwalnych” (Muzeum Okręgowe w Suwałkach)

7.06-1.09. Wystawa „Secesja monachijska i polscy artyści”
(Muzeum Okręgowe w Suwałkach)

6.09.-13.10. Wystawa „Portrety rodzinne” Alfred Wierusz-Kowalski i rodzina.
(Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Fundacja im. A. Wierusza-Kowalskiego)

4-5.10. II Światowy zjazd rodziny Wierusz-Kowalskich Uroczyste zamknięcie obchodów Roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego w Suwałkach
(Muzeum Okręgowe w Suwałkach)

Lipiec. Wykonanie jubileuszowego medalu A. Wierusza-Kowalskiego.
(Muzeum Okręgowe w Suwałkach)

Wrzesień. Wydanie drukiem publikacji materiałów z I Zjazdu Rodu Wieruszów-Kowalskich w 2019 r. (Muzeum Okręgowe w Suwałkach)

Działania całoroczne Muzeum Okręgowego w Suwałkach:

– warsztaty rodzinne dla rodziców i dzieci organizowane raz w miesiącu
(od lutego do października).

– cykl 4 wykładów monograficznych odnoszących się do twórczości Alfreda Wierusza-Kowalskiego oraz polskiego  środowiska artystycznego w Monachium.
(od lutego do października).

– przygotowanie reprodukcji wybranego obrazu Alfreda Wierusza-Kowalskiego w technice aplikacji. (we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Suwałkach –
(od lutego do października).

Działania organizowane przez Fundację im. A. Wierusza-Kowalskiego.

– wystawa plenerowa  (Plac M. Konopnickiej – od czerwca do sierpnia)

– Święto ulicy Alfreda Wierusza-Kowalskiego w Suwałkach (ul. A. Wierusza-Kowalskiego, Plac M. Konopnickiej – w czasie Jarmarku Kamedulskiego)

– warsztaty i dyskusje panelowe związane ze sztuką, kulturą, relacjami międzykulturowymi  (we współpracy z Uniwersytetem w Giesen (Niemcy) – wrzesień)

– posadzenie drzewa na bulwarach nad Czarną Hańczą  (w trakcie zjazdu rodu Wierusz-Kowalskich)

Działania organizowane przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne we współpracy z Fundacją im. A. Wierusza-Kowalskiego.

– wydanie drukiem kartki pocztowej i znaczka okolicznościowego związanego z Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego (wrzesień)