Lekcje muzealne do wystawy „Kadisz dla niepotrzebnych śmierci”

Wystawa prac Wiesława Szumińskiego „Kadisz dla niepotrzebnych śmierci”
to opowieść o tragedii i okrucieństwie wojny, tej dawnej, ale również wojny, która od ponad roku ma miejsce za naszą wschodnią granicą.

Ekspozycji towarzyszą dwie nowe lekcje muzealne:

„Żydzi suwalscy”.

Opowieść od początku XIX wieku do października 1939 roku, kiedy żyły obok siebie społeczności katolików, prawosławnych, ewangelików, mahometan, staroobrzędowców i Żydów. Uczestnicy lekcji przeniosą się do nieistniejącego już świata- wielobarwnego i wielokulturowego, poznają ślady materialnej obecności Żydów w Suwałkach.

Zapisy na lekcję: prowadzenie Celina Kalejta tel.500 381 468 lub e-mail: promocja@muzeum.suwalki.pl

,,Wojna oczami artysty”

Dyskusje o wojnie kiedyś i dziś. Wspólne czytanie poezji współczesnych twórców ukraińskich. Zajęcia oparte o wystawę prac Wiesława Szumińskiego ,,Kadisz dla niepotrzebnych śmierci”.

Zapisy na lekcję: tel. 87 566-57-50, w. 4 lub e-mail: resursaprzewodnicy@muzeum.suwalki.pl