Podwójny sukces Muzeum Okręgowego w Suwałkach !

Zarząd Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich ogłosił wyniki konkursu na najważniejsze wydarzenie muzealne regionu  „Podlaski Laur Muzealny 2022”.  Jury konkursu składające się z muzealników dokonało oceny nadesłanych zgłoszeń i wyboru najlepszych prac. Nagrody przyznawano w czterech kategoriach:wystawy stałe, wystawy czasowe, wydarzenie pozawystawiennicze iwydawnictwo. W dwóch z czterech kategorii główne nagrody przypadły Muzeum Okręgowego w Suwałkach i jego pracownikom.

Nagrodę główną w kategorii „Wystawy stałe” otrzymali:

Magdalena Wołowska-Rusińska i dr Krzysztof Skłodowski z Muzeum Okręgowego w Suwałkach za wystawę stałą „Pieśń o domu – wystawa stała w Muzeum im. Marii Konopnickiej”, która w 90-cio punktowej skali ocen zdobyła łącznie 86 punktów. Była to najwyższa ocena wśród wszystkich przyznanych nagród.

Nagrodę główną w kategorii wydarzenie pozawystawiennicze otrzymała:

Magdalena Wołowska-Rusińska z Muzeum Okręgowego w Suwałkach za cykl działań popularyzujących postać poetki pod nazwą „Rok Marii Konopnickiej w Suwałkach”, które w 90-cio punktowej skali ocen uzyskały łącznie 80 punktów.

To już kolejna nagroda dla wystawy „Pieśń o domu”. W czerwcu znalazła się ona wśród laureatów plebiscytu Muzeum Historii Polski Wydarzenie Historyczne Roku 2022.