Magiczny Bajkał

Bajkał to wystawa fotograficzna autorstwa Piotra Malczewskiego. To dokument chwili powstały w kadrze fotograficznym autora, próba przekazania nastroju, tajemnicy, niesamowitegio piękna klejnotu Syberii jakim jest Bajkał.

Wystawa pozostawia niezatarte wrażenia. Zachwyca różnorodnością i pięknem pejzażu.

Ekspozycji towarzyszyć będą pokazy slajdów pt. „Magiczny Bajkał”, na które serdecznie zapraszamy do Muzeum Okręgowego 14 lutego oraz 6 marca br. na godz. 17.00.

DSC_2662Piotr Malczewski jest fotografem przyrody i podróżnikiem. Ukończył Studium Fotografii Profesionalnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z agencjami fotograficznymi i wydawnictwami w kilku krajach (Francja, Niemcy, Szwajcaria). Jego zdjęcia znajdują się w publikacjach turystycznych, artystycznych, naukowych, czasopismach i albumach m.in.: Wigry, X lat Wigierskiego Parku Narodowego, Kanał Augustowski. W 2007 ukazał się jego autorski album pt. „Rospuda”.
Zdobywał też nagrody w konkursach, m. in.: w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Parki Narodowe Polski – I miejsce 2000r., I miejsce 2001r. oraz nagroda specjalna w II Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym.
W dorobku Malczewskiego znajdują się przede wszystkim fotografie przyrodnicze, artystyczne i podróżnicze.
Mieszka w Budzie Ruskiej nad Czarna Hańczą w Wigierskim Parku Narodowym. Stworzył tam galerię fotografii, w której prezentuje m.in. swój dorobek fotograficzny w postaci wystaw i tematycznych pokazów slajdów z Suwalszczyzny oraz z wypraw do Azji Centralnej. Organizuje również warsztaty fotograficzne – Fotografia, Przyroda i Czary.
Współpracuje ze szkołami, domami kultury, galeriami, organizując pokazy slajdów o tematyce: Wigierski Park Narodowy, Czarna Hańcza, Kanał Augustowski, Bocian Biały, Bóbr, Ciekawostki przyrody, Zima, Widziane w wodzie, Syberia – Bajkał, Przez Kraj Urianchajski, Mongolia – Kraina Przestrzeni.

Top