XXIII Piknik Kawaleryjski – Dni Kawaleryjskie w Suwałkach

W imieniu Muzeum Okręgowego w Suwałkach i GRH „Garnizon Suwałki” zapraszamy stowarzyszenia i grupy rekonstrukcyjne podtrzymujące tradycje oddziałów kawalerii do udziału w
XXIII PIKNIKU KAWALERYJSKIM  – DNIACH KAWALERYJSKICH W SUWAŁKACH 
15–16 czerwca 2024 roku

Podobnie jak w trakcie poprzednich edycji w podczas tegorocznego Pikniku odbędzie się Konkurs Sprawności Kawaleryjskiej obejmujący kros, konkurs władania szablą i konkurs władania lancą, a także pokazy historyczne, przemarsze, wieczór kawaleryjski oraz zawody w skokach. 

Nowością tegorocznej edycji będzie to, że zawody będą stanowiły również jeden z konkursów zaliczonych jako kwalifikacje do Kawaleryjskich Mistrzostw Polski we Władaniu Bronią Konno organizowanych przez Federację Kawalerii Ochotniczej RP oraz kwalifikacje do odznaki za władanie bronią białą ustanowioną  przez Federację Kawalerii Ochotniczej i Centrum Wyszkolenia Kawalerii Ochotniczej. Szczegóły i regulamin mistrzostw i kwalifikacji do odznaki znajdziecie w linku

http://kawaleria-ochotnicza.pl/kawaleryjskie-mistrzostwa-polski-we-wladaniu-bronia-konno/


Wstępnie rezygnujemy z ograniczeń liczby reprezentantów poszczególnych stowarzyszeń/grup, nie wykluczamy jednak, że w miarę napływu zgłoszeń będziemy musieli je wprowadzić.
Dla uczestników jak zwykle przewidujemy zwrot kosztów transportu koni. Ponieważ jak co roku z trudem dopinamy budżet Pikniku jego wysokość zależeć będzie jednak od możliwości finansowych i środków, które uda się nam pozyskać od sponsorów na organizację imprezy.

Na wstępne zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia. 
W zgłoszeniu prosimy o podanie:

1. Nazwy stowarzyszenia/grupy oraz reprezentowanych barw

2. Nazwisk i imion jeźdźców oraz imion koni startujących w zawodach

3. Liczby luzaków i osób towarzyszących

4. Szacunkowych kosztów transportu.
Ostateczną listę startową zamkniemy 30 maja


Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:

historia@muzeum.suwalki.pl

Nie przewidujemy większych zmian w dotychczasowym regulamin konkursu. Jego ostateczną wersję oraz dodatkowe informacje przekażemy po otrzymaniu zgłoszenia.

PRZEKAŻCIE INFORMACJE O PIKNIKU TYM KTÓRZY U NAS JESZCZE NIE BYLI

Z kawaleryjskim pozdrowieniem
Krzysztof Skłodowski

Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Krzysztof Skłodowski
Tel. 87 566 41 33
Kom. 508 712 162
e-mail: historia@muzeum.suwalki.pl

Top